Blog

Je čas slavit! Dnes je mezinárodní den žen.

Každý rok vzdáváme 8. března chválu něžnému pohlaví, bez nějž by byl tento svět o poznání chudší (pokud pomine fakt, že by bez něj ani nemohl existovat:)). Již méně známý je ovšem původ tohoto svátku, který sahá dále do minulosti než možná tušíme. Svátek často spojovaný s komunistickým režimem, především díky propagandě, která mu byla věnována, však pochází ze zámoří a to konkrétně ze Spojených států amerických.

Přenáší nás to do roku 1908, kdy tisíce žen demonstrovalo v ulicích New Yorku za volební právo, zvýšení mezd i zkrácení pracovní doby. V USA tak poprvé vznikla tradice slavit Národní den žen, a to původně poslední únorovou neděli. K nám do Evropy se tato tradice dostala o dva roky později. Až později se dnem stal 8. březen – k připomenutí protestní akce žen proti 1. světové válce konané dne 23. února 1917 v Petrohradě – z gregoriánského kalendáře se dá vyčíst, že 23. únor je vlastně 8. březen.

Nezapomeňme tedy na své babičky, matky, dcery, sestry o původ svátku koneckonců nejde. Mrkněte na náš nový e-shop, třeba objevíte nějakou inspiraci.

 

 

Zpět na výpis
Kolik Vás to bude stát?

Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se

Vyplnit poptávku