Sítotisk

Sítotisk je časem prověřená kvalita

Přímý tisk sítem tzv. sítotisk je rozšířená a léty prověřená technologie přímého tisku na trička, polokošile, mikiny, pracovní oblečení, plátěné tašky a další textil a jiné materiály. Je to skvělá metoda pro tisk velkých a středních sériií textilu a jiných produktů. Speciální barvy jsou nanášeny přes sítotiskovou šablonu přímo na textil.  Umožňuje realizace speciálních efektů.

Výhody přímého tisku sítem

  • Stálobarevnost a dlouhá životnost potisku
  • Odolnost vůči praní
  • Velmi kvalitní podání barev
  • 100% krytí, vhodné pro dodržení firemních barev
  • Potisk na různou škálu materiálů
  • Tisk na pracovní oblečení
  • Speciální efekty potisku – reflexní barvy, puff, luminiscentní, glitry a jiné…

Sítotisk jako kvalitní potisk nejen triček, podívejte se na naši práci.

Jak potisk sítotiskem funguje?

Představte si, že chcete na černou mikinu vytisknout českou vlajku. Vlajka má tři barvy – bílou, modrou, červenou. Jednotlivé barvy se aplikují na mikinu postupně. Grafický motiv  proto rozdělíme na jednotlivé barvy a pro každou barvu vytvoříme šablonu – síto. Tisk se provádí přiložením síta na potiskovanou plochu a protlačením příslušné barvy průchozími oky. Při tisku více barev se jednotlivé barvy tisknou postupně s mezisušením. Barvy jsou odolné při opakovaném praní, mají vynikající kryvost, stálobarevnost a výsledek stojí za to. Náklady vznikají již před vlastním tiskem a rozpočítají se na počet tisknutých kusů.

 

 

Trochu historie sítotisku na konec

Techniku sítotisku tedy potisku sítem znali už naši předci ve staré Číně a středověkém Japonsku. V 19. století se tato metoda začala využívat ve Francii k potisku jemného textilu. Začátkem 20. století byly v Angliii patentovány postupy pro tvorbu přímých sítotiskových šablon pomocí vykrývacích roztoků. 
Velký boom začal po druhé světové válce, kdy se metoda začala používat v průmyslu k potisku obalů, přístrojů, štítků a mnoha dalších věcí. A také se stala uznávaným a oblíbeným způsobem pro tvorbu unikátních a neopakovatelných uměleckých děl.

Kolik Vás to bude stát?

Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se

Vyplnit poptávku